Sitemap Poland English Slovak
Реклама

  

Medycyna - Zdrowie - szlakiem Galicyjskich uzdrowisk...
Популярне
Moje Przykarpacie - uzdrowisko Morszyn...
Published: 19.06.2015

Opracowal Sasza

Morszyn Zdrój -
¬®¬а¬в¬к¬Ъ¬Я
http://www.spa-parks.eu/pl/morszyn,miasto,z,unikalnymi,zrodlami,
wody,mineralnej,i,przyroda.html


 - wspaniale uzdrowisko ukrainskiego Przykarpacia u podnóza najbardziej dzikich gór Europy, wsród pieknych lasów, o unikalnym zdrowym podgórskim klimacie, w bylym powiecie stryjskim, województwa stanislawowskiego, na wysokosci 324 m. n.p.m.

    Tu w polowie XIX wieku odkryto poklady borowiny i wody zdrojowej ze zródla sw. Bonifacego o unikalnym na skale europejska skladzie chemicznym, którego rozbioru dokonal w 1881 roku prof. Radziszewski a prof. Korczynski w swej rozprawie "O zdrojach Morszynskich…" z 1882 roku... pisze "… poczytuje wode Morszynskiego zdroju Bonifacego za unikat pomiedzy dotychczas znanymi wodami gorzkimi".

Koniecznie przyjedz i zobacz w okolicy;
- Bubniszcze - legendarne miejsce herszta karpackich zbójnków - Skaly Dowbosza,
- Rozhurcze Monastyr,

- Park Narodowy „Beskidy Skolskie”.Читать еще...Sanatorium niedaleko granicy...
Published: 19.06.2014Szkło
- Шкло

- położone na Płaskowyżu Tarnogrodzkim (Терногородське плато) i było znanym uzdrowiskiem już w okresie panowania  króla Jana III Sobieskiego, który wraz z małżonką korzystał tu z kąpieli w źródłach siarczanych.


   Warto sie zastanowic nad wyjazdem do sanatorium za granice naprzyklad na Ukraine, gdzie osrodki sanatoryjne, bez watpienia, reprezentuja wyzszy standard, niz w Polsce.

   Sytuacja polskich uzdrowisk i sanatoriów nie jest najlepsza. W Polsce mamy ich wiele, za malo natomiast pieniedzy, aby bazy; hotelowa i lecznicza byly utrzymywane na wysokim poziomie. Maleje wiec poziom uslug, a koszty w najlepszym wypadku pozostaja bez zmian.
   Jak powszechnie wiadomo NFZ nigdy nie ma srodków na finansowanie leczniczych wczasów - oczekiwanie w kolejce na przydzial sanatorium niejednokrotnie wynosi 2 lata.


Читать еще...« Предыдущий
Medycynaphoto (zakapior)

Uzdrowiska

Zaleszczyki


Worohta


Bukovel


Jaremcze


Truskawec


SchidnyciaMorszyn


Niemirów