Sitemap Poland English Slovak
Реклама

  

Medycyna - Zdrowie - szlakiem Galicyjskich uzdrowisk...
Популярне
Moje Przykarpacie - uzdrowisko Morszyn...
Published: 15.06.2015

Opracowal Sasza

Morszyn Zdrój -
Моршин
http://www.spa-parks.eu/pl/morszyn,miasto,z,unikalnymi,zrodlami,
wody,mineralnej,i,przyroda.html


 - wspaniale uzdrowisko ukrainskiego Przykarpacia u podnóza najbardziej dzikich gór Europy, wsród pieknych lasów, o unikalnym zdrowym podgórskim klimacie, w bylym powiecie stryjskim, województwa stanislawowskiego, na wysokosci 324 m. n.p.m.

    Tu w polowie XIX wieku odkryto poklady borowiny i wody zdrojowej ze zródla sw. Bonifacego o unikalnym na skale europejska skladzie chemicznym, którego rozbioru dokonal w 1881 roku prof. Radziszewski a prof. Korczynski w swej rozprawie "O zdrojach Morszynskich…" z 1882 roku... pisze "… poczytuje wode Morszynskiego zdroju Bonifacego za unikat pomiedzy dotychczas znanymi wodami gorzkimi".

Koniecznie przyjedz i zobacz;
- Bubniszcze - legendarne miejsce herszta karpackich zbójnków Dowbosza,
- Park Narodowy „Beskidy Skolskie”.Читать еще...Atrakcje turystyczne o których jeszcze nigdy nie słyszałeś!
Published: 13.06.2015

Monastyr w Rozhurczu
Krzysztof Nieczypor

   "Coraz gorzej! Coraz gorzej!" (Що раз гірше!) - lamentować mieli oblegani przez Tatarów w połowie XIII wieku mieszkańcy skalnego monastyru położonego na wzgórzu okalającym ujście rzeki Stynawa do Stryja. Dziś te same słowa powtarzają kierowcy zapoznawszy podwozie swoich aut z drogą prowadzącą z miasta Stryj do wsi Rozhurcze (Розгірче), które według legendy swoją nazwę miało wziąć właśnie od tego pełnego cierpienia okrzyku.


photo Seleonov

Skały Dowbusza w Bubniszczach
   Polozona w prostej linii o zaledwie kilkanascie kilometrów od Rozhurcza wies Bubniszcze równiez znana jest z litych bloków piaskowca. To tu swoja kryjówke mial miec niejaki Oleksy Dowbusz, lokalny Robin Hood, który osiagnal slawe zbójecka porównywalna z naszym slowacko-polskim Jurajem Jánošíkiem czy francuskim Ludwikiem Cartouche.


photo Палайда Сергій

Читать еще...« Предыдущий
Medycynaphoto (zakapior)

Uzdrowiska

Zaleszczyki


Worohta


Bukovel


Jaremcze


Truskawec


SchidnyciaMorszyn


Niemirów